zwiń
żyrandole kryształowe

Lampy Light Prestige

Marka Light Prestinge to jeden z najbardziej wpływowych producentów oświetlenia na polskim rynku, który od ponad 10 lat bierze aktywny udział w kreowaniu trendów oświetleniowych.

Marka zdecydowanie dba o szczegóły projektów oferowanego oświetlenia, przygotowując katalog cały rok. Seria lamp projektowana jest, nie tylko w oparciu o tendencje rynkowe w kwestii wzornictwa, ale również z uwagi na stale zmieniające się potrzeby konsumentów. Oczywiście potrzeba światła to niezmieniający się element projektu, jednak atrakcyjne jego opakowanie ma szczególne znaczenie.

Każdego roku, podczas imprez branżowych- zarówno targów dotyczących projektowania wnętrz, jak i samego oświetlenia, marka wystawia swoje topowe projekty. Zdecydowanie, jest to ta firma na której pokaz warto czekać cały rok.

Przeglądając katalog oferowany przez Light Prestige, znaleźć można w nim kompleksowe zaopatrzenie zarówno pod względem kategorii lamp, jak i ich stylizacji.

Light Prestige posiada oświetlenie zarówno klasyczne przeznaczone do wnętrz, w których preferowany jest nieco dekadencki styl, ale również modele stylizowane na minimalistyczne, gdzie źródło światła umieszczone zostało w ozdobnej bańce wzorowanej na żarówkę i zawieszone na ozdobnym kablu.

Nie brakuje także modeli postindustrialnych, oraz z perspektywy czasu projektów retro, gdzie królował wysokiej jakości plastik, a co za tym idzie- żywa kolorystyka.

Lampy Light Prestige to zdecydowane połączenie wzorów, ale również i materiałów, gdzie drewno spotyka się ze szkłem i bawełną, a dla miłośników bardziej wyszukanych kształtów marka oferuje akryl, który dzięki swoim właściwościom, jest jednym z najlepszych materiałów wykorzystywanych do produkcji oświetlenia- charakteryzuje go wysoka przeźroczystość oraz odporność na działanie promieni UV, dzięki czemu materiał nie ulega żółknięciu.

Wykorzystanie szkła w projektowaniu oświetlenia to nie tylko możliwość utworzenia z pozornie prostej i zwyczajnej rzeczy, dzieła designu, które podkreślać będzie aranżowaną przestrzeń, a w towarzystwie odpowiedniego źródła światła także sprzyjać samej atmosferze. Szkło posiada niebywałe właściwości przepuszczania i rozpraszania promieni światła. Dlatego tak często wykorzystywane jest jako element zdobniczy lamp wiszących i kinkietów.

Przykładem może być przepiękna seria lamp kryształowych marki Light Prestige. Seria Demeter to połączenie szkła i chromowanego metalu. Błyszczące powierzchnie idealnie odbijają padające na nie strumienie światła tworząc tańczące wzory na sklepieniu i ścianach pomieszczenia, które zdobią. Kryształowe pajęczyny to symbol bogactwa i zdecydowany punkt ciężkości projektowanych wnętrz, choć z uwagi na rozwijające się tendencje mieszania stylów, również doskonale wkomponuje się w nowoczesne, surowe wnętrze.

Prezentowana seria lamp kryształowych (Demeter, Etna czy reunion) to jednoznaczne odwołanie do dziewiętnastowiecznych tendencji projektowych, zarówno pod względem meblarstwa, jak i wnętrzarstwa. Różnorodność rozwijającego się stylu w tamtym okresie mocno zasadzała się nie tylko na wydarzeniach historycznych, ale również samej polityce Państw. W przypadku Francji jest to okres panowania Napoleona Bonaparte i jako tendencje do imperializmu. W projektowanych przedmiotach klasyczna prostota ustępowała bogatym zdobieniom, masywnemu drewnu oraz motywom zaczerpniętym z egipskich kolonii. Styl przeszedł do historii jako styl cesarski potocznie zwany Empire.

W odróżnieniu do rozbuchanej Francji, w Anglii i Ameryce prezentowano skromniejsze tendencje. Angielska regencja (regency style) i amerykański styl federalny to powściagliwe zdobienia, lekkość, ale także odwołanie do starożytności i antycznych wierzeń. Częsta w zdobnictwie stała się lira- zazwyczaj wplatana w formę mebli, oraz odwzorowania zwierzęcych łap- w tym kontekście nierzadko kocich, psich czy kopytnych. W tym okresie w Ameryce zadomowił się styl adamów (Chippendale) końca XVIIIw.

Zupełnie inaczej podchodzono do projektów na terenie Niemiec, gdzie pomiędzy Kongresem Wiedeńskim a Wiosną Ludów rozwinął się styl Biedermeier. Z założenia miał to być nurt stylizacji wywodzący się od mieszczan dla mieszczan. To początek rozumowania projektowego we współczesnym tego słowa znaczeniu. Tworzono meble głównie z uwagi na ich zastosowanie, wielki nacisk stawiano na użyteczność oraz oszczędność wykorzystywanego materiału, a elementy ornamentu były znikome. Wśród prostych przedmiotów, których wiele wzorów nadal nie tylko znajduje się w obiegu, co jest produkowana choć niewielu zdaje sobie sprawę z historii dizajnu, znaleźć można klasycystyczne elementy- takie jak prezentowane bogate lampy wiszące czy kinkiety. Poniżej prezentujemy współczesne wersje wiszących, kryształowych żyrandoli spopularyzowanych w okresie Biedermeier.

 

 

 

Marka Spotline

Jedną z marek, które są coraz częściej wybierane przez konsumentów jako dostawcy produktów oświetleniowych, jest marka Spotline. Na rynku firma istnieje od ponad 20 lat, dzięki czemu udało jej się uzyskać dominującą pozycję w obszarze dostawców oświetlenia, a także wyspecjalizowania się w dystrybucji lamp zarówno o charakterze dekoracyjnym, przeznaczonym do oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego, a także funkcyjnych opraw awaryjnych oraz rozpowszechnianiu różnorodnych źródeł światła, w formie energooszczędnych żarówek, lamp LED, Power LED czy też oświetlenia RGB.

Ostrowski Handel Internetowy Sp. z o.o. – wszystkie prawa zastrzeżone