zwiń
żyrandole kryształowe

Lampy Light Prestige

Polska marka light Prestige to zdecydowanie jeden z tych producentów, na którego pokazy warto czekać cały rok. W ich katalogach znaleźć można nie tylko atrakcyjne i nowoczesne przykłady oświetlenia, ale również modele, których charakter bezpośrednio nawiązują do najlepszych tradycji architektonicznych.

Historia oświetlenia- od bizantyjskiego polikandylionu po współczesną formę żyrandolu

Potrzeba światła towarzyszy ludzkości od zarania dziejów, nie tylko na poziomie rozproszenia mroku, ale także obróbki termicznej spożywanego pożywienia czy też pierwotnie- odstraszania dzikich zwierząt i wydłużania dnia po zmroku, podczas prowadzenia aktywności codziennej lub polowań. Kulturowo, wręcz mitologicznie cień oraz ciemność łączyła się ze złem, piekłem oraz zaświatami. Jednymi z pierwszych modeli lamp, które kompleksowo oświetlały dużą przestrzeń były pochodzące z Vw. polikandyliony, współcześnie znane jako żyrandole.

aranżujemy mieszkanie. styl skandynawski

Aranżujemy mieszkanie- styl skandynawski

Mówiąc o wzornictwie chłodnej i zdystansowanej pozornie Północy mamy na myśli przede wszystkim styl skandynawski, który z rozmachem rozprzestrzenił się podczas aranżowania mieszkań, domów, a także ogrodów, nie tylko za pośrednictwem markowych mebli do samodzielnego składania. Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Podstawowe, czyste zestawienie kolorów przełamane wielobarwnymi dodatkami, które jedynie pozornie stanowią element ozdobny, zawsze odnajdują zastosowanie w aranżacji. W stylu skandynawskim nie brakuje elementów designerskich czy fusionistycznych detali zaczerpniętych z kultury antycznej.

paulmann

Paulmann – dekoracyjne lampy

Początki firmy sięgają 1968 roku, kiedy to Rüdiger Paulmann doświadczony w pracy na rynku oświetleniowym spostrzegł, że nie brakuje na nim oświetlenia dekoracyjnego. Nawet piękne oprawy były sprzedawane ze zwykłymi żarówkami. Współcześnie firma Paulmann specjalizuje się między innymi w produkcji estetycznych kinkietów, lampek, plafonier i szynowych systemów linkowych. Dzięki ciekawym projektom i najwyższej jakości przedsiębiorstwo cieszy się popularnością w prawie czterdziestu krajach, a w siedmiu z nich (w tym w Polsce) posiada własną placówkę.

Ostrowski Handel Internetowy Sp. z o.o. – wszystkie prawa zastrzeżone